2013 World Mini Grand Prix Information

Join us for live practice & event results beginning Monday 4/8/2013

Please visit http://worldmini2013.tracksideresults.com/
Lake Whitney Results by Dunlop
Class Finish Positions

WORLD MINI GRAND PRIX 2008 - 4/14/2008
LAS VEGAS, NV

  · 
Racer SearchPrint this ReportExport this Report to Microsoft Excel
125/250 Sclboy Thru 16 NonPro - Class Finish Positions  View Laptimes    
Overall Nbr Name Heat 1 Heat 2 Moto 1Moto 2
 1st   #51   JUSTIN BARCIA - HON
 CAIRO, GA 
 1st
  Div 4
 1st
  Div 4 
1st1st
 2nd   #119   IAN TRETTEL - SUZ
 SILVER SPGS, FL 
 4th
  Div 4
 2nd
  Div 4 
2nd2nd
 3rd   #179   BLAKE BAGGETT - KAW
 GRAND TERRACE, CA 
 2nd
  Div 3
 2nd
  Div 3 
2nd3rd
 4th   #385   TYLER SJOBERG - KAW
 CASTAIC, CA 
 3rd
  Div 1
 2nd
  Div 1 
1st6th
 5th   #747   KYLE ENGLE - HON
 MURRIETA, CA 
 9th
  Div 1
 1st
  Div 1 
4th4th
 6th   #728   DEAN WILSON - KAW
 SAN JACINTO, CA 
 1st
  Div 3
 1st
  Div 3 
1st7th
 7th   #110   KYLE PETERS - HON
 GREENSBORO, NC 
 5th
  Div 4
 5th
  Div 4 
5th5th
 8th   #64   AUSTIN ULLRICH - SUZ
 ESTACADA, OR 
 7th
  Div 2
 2nd
  Div 2 
3rd8th
 9th   #804   JASON LANGFORD - KAW
 FLINT, TX 
 11th
  Div 2
 3rd
  Div 2 
5th9th
 10th   #711   RONNIE GOODWIN - KAW
 Las Vegas, NV 
 4th
  Div 3
 4th
  Div 3 
4th10th
 11th   #240   BRYCE STEWART - YAM
 CANYON LAKE, CA 
 2nd
  Div 2
 6th
  Div 2 
2nd13th
 12th   #722   KOHL HOPPER - HON
 PEORIA, AZ 
 7th
  Div 1
 6th
  Div 1 
5th11th
 13th   #361   LANDON CURRIER - YAM
 BRUSH PRAIRIE, WA 
 5th
  Div 1
 3rd
  Div 1 
3rd15th
 14th   #275   JOHNNY JELDERDA - SUZ
 MURRIETA, CA 
 10th
  Div 1
 4th
  Div 1 
7th12th
 15th   #622   AARON SIMINOE - KTM
 RENO, NV 
 6th
  Div 1
 7th
  Div 1 
6th14th
 16th   #532   DUSTIN PIPES - HON
 MADERA, CA 
 5th
  Div 3
 5th
  Div 3 
5th17th
 17th   #12   JUSTIN STARLING - SUZ
 DELAND, FL 
 8th
  Div 2
 4th
  Div 2 
4th18th
 18th   #196   JAKE CANADA - SUZ
 SUN CITY, CA 
 12th
  Div 1
 8th
  Div 1 
8th16th
 19th   #698   ADAM CONWAY - HON
 CARSON CITY, NV 
 7th
  Div 3
 7th
  Div 3 
6th19th
 20th   #157   DAKOTA TEDDER - KAW
 SURFSIDE, CA 
 7th
  Div 4
 3rd
  Div 4 
3rd22nd
 21st   #400   KEI YAMAMOTO - SUZ
 SAITAMA, JAPAN,  
 4th
  Div 2
 11th
  Div 2 
7th20th
 22nd   #265   JASON GANDZJUK - HON
 PRUNEDALE, CA 
 9th
  Div 4
 7th
  Div 4 
7th21st
 23rd   #389   SCOTT AGOSTINI - KAW
 SAN CLEMENTE, CA 
 8th
  Div 3
 8th
  Div 3 
7th23rd
 24th   #409   DILLON HUDDLESTON - KAW
 DESERT HILLS, AZ 
 6th
  Div 4
 4th
  Div 4 
4th26th
 25th   #27   ZACHERY FREEBERG - KAW
 LARGO, FL 
 3rd
  Div 2
 5th
  Div 2 
1st29th
 26th   #661   BRIAN SJOGREN - HON
 RENO, NV 
 8th
  Div 4
 6th
  Div 4 
6th25th
 27th   #414   JORDAN BOOKER - KTM
 HEMET, CA 
 11th
  Div 3
 6th
  Div 3 
8th24th
 28th   #462   FRANK LETTIERI - SUZ
 BRICK, NJ 
 10th
  Div 2
 7th
  Div 2 
8th27th
 29th   #623   RICKY RINAURO - HON
 SAN JOSE, CA 
 10th
  Div 4
 8th
  Div 4 
8th28th
 30th   #681   AUSTIN HOWELL - SUZ
 RED BLUFF, CA 
 2nd
  Div 1
 5th
  Div 1 
2ndDNS
 31st   #471   KYLE REGAL - SUZ
 KEMP, TX 
 3rd
  Div 3
 3rd
  Div 3 
3rdDNS
 32nd   #205   BRANDON BRADY - HON
 SAN DIMAS, CA 
 14th
  Div 2
 1st
  Div 2 
6thDNS
 -   #63   ZEB SMITH - KAW
 MANSFIELD, TX 
 1st
  Div 1
 DNF
  Div 1 
  
 -   #170   MICHAEL LEIB - HON
 MENIFEE, CA 
 1st
  Div 2
 17th
  Div 2 
  
 -   #312   JASON ANDERSON - KTM
 EDGEWOOD, NM 
 2nd
  Div 4
 DNF
  Div 4 
  
 -   #7   NICK PALUZZI - SUZ
 RIVERSIDE, CA 
 3rd
  Div 4
 DNF
  Div 4 
  
 -   #714   COLE MARTINEZ - YAM
 RIMROCK, AZ 
 4th
  Div 1
 DNF
  Div 1 
  
 -   #44   CHRISTIAN CRAIG - YAM
 YOUNGSVILLE, LA 
 5th
  Div 2
 DNF
  Div 2 
  
 -   #123   DREW MITCHELL - SUZ
 OREGON CITY, OR 
 6th
  Div 2
 14th
  Div 2 
  
 -   #62   DAKOTA GARNER - HON
 LAKESIDE, CA 
 6th
  Div 3
 18th
  Div 3 
  
 -   #22   TANNER YOUNG - SUZ
 PONCA CITY, OK 
 8th
  Div 1
 12th
  Div 1 
  
 -   #935   MITCHELL ALCORN - SUZ
 WILDOMAR, CA 
 9th
  Div 2
 10th
  Div 2 
  
 -   #19   MATT PARKER - SUZ
 MENIFEE, CA 
 9th
  Div 3
 15th
  Div 3 
  
 -   #57   NICK DESIDERIO - SUZ
 CAIRO, GA 
 10th
  Div 3
 DNF
  Div 3 
  
 -   #356   TAYLOR MANN - HON
 COLUMBIA, MT 
 11th
  Div 1
 9th
  Div 1 
  
 -   #674   CHRIS KOLDE - HON
 PORTLAND, OR 
 11th
  Div 4
 10th
  Div 4 
  
 -   #584   CODY SANKEY - HON
 ROMOLAND, CA 
 12th
  Div 2
 16th
  Div 2 
  
 -   #733   KEATON WARD - KAW
 BOZEMAN, MT 
 12th
  Div 3
 DNF
  Div 3 
  
 -   #260   DYLAN WINELAND - HON
 BENNETT, CO 
 12th
  Div 4
 15th
  Div 4 
  
 -   #418   JUSTIN BARRETT - KAW
 PHOENIX, AZ 
 13th
  Div 1
 14th
  Div 1 
  
 -   #426   DAVID OKON - SUZ
 PINON HILLS, CA 
 13th
  Div 2
 15th
  Div 2 
  
 -   #175   JAKE LOBERG - HON
 HAM LAKE, MN 
 13th
  Div 3
 11th
  Div 3 
  
 -   #161   ANTHONY ROMERO - HON
 EUGENE, OR 
 13th
  Div 4
 14th
  Div 4 
  
 -   #348   WESLEY PARKER - YAM
 SOUTH JORDAN, UT 
 14th
  Div 1
 16th
  Div 1 
  
 -   #887   DYLAN BAUER - YAM
 SPRING CREEK, NV 
 14th
  Div 3
 DNF
  Div 3 
  
 -   #301   BRAD ALLISON - HON
 LAS VEGAS, NV 
 14th
  Div 4
 13th
  Div 4 
  
 -   #431   HUNTER EVANSON - YAM
 KENNEWICK, WA 
 15th
  Div 1
 15th
  Div 1 
  
 -   #127   ROWDY WILLIAMSON - SUZ
 ST GEORGE, UT 
 15th
  Div 2
 8th
  Div 2 
  
 -   #48   JOHN HERZOG - KAW
 ELKO, NV 
 15th
  Div 3
 10th
  Div 3 
  
 -   #811   JAMES CULBERTSON - KAW
 SANGER, CA 
 15th
  Div 4
 16th
  Div 4 
  
 -   #447   DJ LOMBARDO - KAW
 TEMECULA, CA 
 16th
  Div 1
 17th
  Div 1 
  
 -   #546   KEVIN CEKALOVICH - HON
 RIO RANCHO, NM 
 16th
  Div 2
 9th
  Div 2 
  
 -   #910   TREVOR JOHNSON - HON
 EDGAR, NE 
 16th
  Div 3
 9th
  Div 3 
  
 -   #219   BRANDON WALKER - HON
 KENNEWICK, WA 
 16th
  Div 4
 17th
  Div 4 
  
 -   #214   VICKI GOLDEN - HON
 EL CAJON, CA 
 17th
  Div 1
 19th
  Div 1 
  
 -   #155   JOHN PAUK - YAM
 CALGARY,ALBERTA, CD 
 17th
  Div 2
 13th
  Div 2 
  
 -   #682   GREG SULLIVAN - HON
 RICHLAND, WA 
 17th
  Div 3
 13th
  Div 3 
  
 -   #317   DYLAN HUSO - KAW
 CHANDLER, AZ 
 17th
  Div 4
 9th
  Div 4 
  
 -   #410   GRANT RANSDELL - YAM
 MILNER, GA 
 18th
  Div 1
 11th
  Div 1 
  
 -   #433   CODY GAUPEL - HON
 GILBERT, AZ 
 18th
  Div 2
 20th
  Div 2 
  
 -   #203   STEELE ANGLE - YAM
 TURNER, OR 
 18th
  Div 3
 12th
  Div 3 
  
 -   #853   JESSIE HUNTLEY - HON
 NUEVO, CA 
 18th
  Div 4
 12th
  Div 4 
  
 -   #55   NICK FORREST - KTM
 PROVO, UT 
 19th
  Div 1
 20th
  Div 1 
  
 -   #615   JOSHUA ALVAREZ - HON
 MORENO VALLEY, CA 
 19th
  Div 2
 19th
  Div 2 
  
 -   #441   DAYLON WOOLBRIGHT - KAW
 LAS VEGAS, NV 
 19th
  Div 3
 DNF
  Div 3 
  
 -   #949   KYLE WOLACK - KAW
 MISSION VIEJO, CA 
 19th
  Div 4
 18th
  Div 4 
  
 -   #125   TANNER KRAHENBUHL - HON
 LAS VEGAS, NV 
 20th
  Div 1
 DNF
  Div 1 
  
 -   #557   JACOB STIVER - SUZ
 KONA, ID 
 20th
  Div 2
 12th
  Div 2 
  
 -   #731   JAKE WARREN - KAW
 EUGENE, OR 
 20th
  Div 3
 14th
  Div 3 
  
 -   #142   SPENCER KAUFFMAN - YAM
 FOUNTAIN HILLS, AZ 
 20th
  Div 4
 19th
  Div 4 
  
 -   #561   DYLAN LANE - HON
 ELK GROVE, CA 
 21st
  Div 1
 10th
  Div 1 
  
 -   #618   ADRIAN ROMAN - YAM
 BONITA, CA 
 21st
  Div 2
 18th
  Div 2 
  
 -   #69   MICHAEL GANGI - KAW
 HENDERSON, NV 
 21st
  Div 3
 16th
  Div 3 
  
 -   #117   RYAN GOODWIN - KAW
 LAS VEGAS, NV 
 21st
  Div 4
 20th
  Div 4 
  
 -   #68   MC COY OLDENBURG - HON
 ALVORD, TX 
 22nd
  Div 1
 13th
  Div 1 
  
 -   #473   GARRETT WALLACE - HON
 RAMONA, CA 
 22nd
  Div 2
 21st
  Div 2 
  
 -   #525   CASEY MELLO - HON
 LAS VEGAS, NV 
 22nd
  Div 3
 DNF
  Div 3 
  
 -   #732   JAMES STETLER - SUZ
 CORRALES, NM 
 22nd
  Div 4
 21st
  Div 4 
  
 -   #321   JERRY BEAVER - YAM
 KENNEWICK, WA 
 23rd
  Div 1
 18th
  Div 1 
  
 -   #992   CODY WALLACE - HON
 RAMONA, CA 
 23rd
  Div 2
 DNF
  Div 2 
  
 -   #225   HECTOR MUNOZ - HON
 IMPERIAAL BEACH, CA 
 23rd
  Div 3
 17th
  Div 3 
  
 -   #792   BRANDON WARD - HON
 NEWPORT BCH, CA 
 23rd
  Div 4
 11th
  Div 4 
  
 -   #153   JOSH VANDENHUEVEL - KTM
 SANTA CRUZ, CA 
 24th
  Div 2
 24th
  Div 2 
  
 -   #360   AUSTIN WELLS - HON
 BUCKEYE, AZ 
 25th
  Div 2
 22nd
  Div 2 
  
 -   #233   RYAN STEELE - HON
 LAS VEGAS, NV 
 26th
  Div 2
 23rd
  Div 2 
  
 -   #59   DILLON FIRPO - YAM
 CLOVIS, CA 
 27th
  Div 2
 25th
  Div 2 
  
 -   #251   NIKLAUS RUSZKOWSKI - KTM
 PRINCE ALBERT, SK 
 28th
  Div 2
 26th
  Div 2 
  
 -   #10   ZACH AHLEEN - YAM
 ST GEORGE, UT 
 DNF
  Div 1
 DNF
  Div 1 
  
 -   #686   TYLAR FOSTER - YAM
 IDA, LA 
 DNF
  Div 1
 DNF
  Div 1 
  
 -   #376   CODY HAMMOND - YAM
 HAYDEN, ID 
 DNF
  Div 1
 DNF
  Div 1 
  
 -   #788   MATTHEW MARDEN - YAM
 SEBASTOPOL, CA 
 DNF
  Div 1
 DNF
  Div 1 
  
 -   #874   ALEX MILLICAN - YAM
 ROCKWALL, TX 
 DNF
  Div 1
 DNF
  Div 1 
  
 -   #662   KYLE WOOD - SUZ
 WALLER, TX 
 DNF
  Div 1
 DNF
  Div 1 
  
 -   #994   KELE RUSSELL - SUZ
 SEABECK, WA 
 DNF
  Div 3
 DNF
  Div 3 
  
 -   #28   TY WORTHINGTON - YAM
 PITTSBURGH, KS 
 DNF
  Div 3
 DNF
  Div 3 
  
 -   #141   AUSTIN BURNS - SUZ
 SCOTTSDALE, AZ 
 DNF
  Div 4
 DNF
  Div 4 
  
 -   #156   HAYDEN COMMANS - KAW
 OAK PARK, CA 
 DNF
  Div 4
 DNF
  Div 4 
  
 -   #191   JESSE HERMANSON - HON
 LAS VEGAS, NV 
 DNF
  Div 4
 DNF
  Div 4 
  
 -   #412   TAYLOR NESTER - HON
 NIPOMO, CA 
 DNF
  Div 4
 DNF
  Div 4 
  
 -   #493   JACOB NGO - HON
 CHANDLER, AZ 
 DNF
  Div 4
 DNF
  Div 4 
  
Back to Main Results Menu Total Entries: 110

Page Generated in: 0.032 Seconds